اولین آموزشگاه مجازی خط تحریری

از مهمترین ابعاد شخصیتی هر فرد داشتن خطی زیبا و امضایی منحصر به فرد می باشد که به عنوان یک شاخص مهم , تاثیرات بسیار مثبتی از نظر جایگاه و شخصیت برای افراد به دنبال خواهد داشت و برکسی نیز پوشیده نیست . دغدغه دست خط و امضایی خوب و زیبا برای خیلی ها دغدغه کمی نیست  که همواره به دنبال راهی برای بهبود آن هستند . خط و قلم با سابقه چندین ساله خود با فراهم نمودن تمامی زمینه های لازم برای برطرف نمودن این دغدغه ها در زمینه آموزش خوشنویسی تحریری ( آموزش مجازی خط خودکاری , کلاسهای حضوری و آموزشهای رایگان ) و همچنین طراحی امضا ,  همراه شما خواهد بود .

***‌‌‌  از شما بازدید کننده محترم دعوت میکنیم تا با عضو شدن در  "  کانال تلگرام خط و قلم khatoghalam@  "  آموزشهای متفاوت ما در حوزه خط و امضا را مشاهده نمائید . ***

 

آموزش های رایگان خوشنویسی با خودکار ( درس ششم حروف "ف" و "ق")

حرف "ف" در حالت جدا به دو شکل نوشته می شود که یک قسمت به حالت کاملا چرخشی و قسمت دوم حرف "ف" کاملا حرف "ب" به حساب می آید و به شکل حرف "ب" نوشته می شود و باید دقیقا نکاتی را که در حرف "ب" گفته شده برای قسمت دوم حرف "ف" لحاظ کنیم.

قسمت اول حرف "ف" تقریبا شبیه به حرف "و" نوشته می شود در حالت تحریری داخل حرف "ف" در اصل باید پر باشد،ولی در فیلم آموزشی برای درک بهتر و بزرگ نوشتن ، فضای داخل سر حرف "ف" را خالی گذاشتیم.نوع دیگری از حرف "ف" که به صورت جدا نوشته می شود ، قسمت اول آن تقریبا شبیه حرف "و" کوتاه است و قسمت دوم همان حرف "ب" که در قسمت کشیده ها عنوان کردیم که به چه صورت نوشته می شود و نکاتی را که برای حرف "ب" کشیده وجود دارد را اینجا رعایت نمود.


حرف "ف" در اول کلمات

حرف "ف" هنگام اتصال به حروف دیگر وقتی اول کلمه قرار بگیرد قسمت اول آن سر "ف" می باشد و همه ترکیباتش به همان شکل که گفته شد ، نوشته می شود ولی قسمت اتصال آن با حروف دیگر ممکن است که حالت های مختلف دیگری داشته باشد.

حرف "ف" در وسط کلمات

حرف "ف" در وسط کلمات یک ساختار ثابت دارد و می توانید در تمام کلمات استفاده کنید. دقت کنید که حرف "ف" در اول و وسط کلمات ساختار مشابه نسبت به هم دارند. نوع نوشتن حرف "ف" در وسط کلمات با سه حرکت نوشته می شود، حرکت اول به صورت یک شیب ملایم ، حرکت دوم یک چرخش به سمت راست که به صورت بیضی است وشکل داخل حرف "ف" که بصورت بیضی است باید خالی باشد و نباید پر شود و حرکت سوم از انتهای چرخش به روی خط زمینه می باشد.

حرف "ف" به صورت متصل در آخر کلمات

قسمت اول حرف "ف" دقیقا ساختارش همانند حرف "ف" است که در وسط کلمات قرار می گیرد. قسمت دوم همان حرف "ب" می باشد که توضیح داده شده است.

حرف "ق"

ساختار آن در دو حالت مختلف است. قسمت اول حرف "ق" ساختاری شبیه به حرف "ف" را دارد فقط در حرف "ف" در قسمت اول، چرخشی به سمت راست داشت ولی حرف "قگ قسمت اول آن مستقیم به سمت پایین می آید. قسمت دوم حرف "ق" دقیقا شکل حرف "ن" نوشته می شود که توضیح داده شده به چه صورت است و به کجا ختم می شود. فاصله انتهای حرف "ق" با وسط سرحرف "ق" باید یک نقطه تفاوت داشته باشد.

حرف "ق" مثل حرف "ف" در اول و وسط کلمات می باشد.

حرف "ق" در آخر کلمات مثل حالت جدا نوشته می شود.

برای دریافت فیلم با کیفیت بالاتر و همچنین سرمشقهای اختصاصی خط و قلم می توانید بسته آموزشی فوق را از لینک زیر خریداری نمایید .

 

رتبه بندی این وبلاگ:
اهمیت و ارزش امضا و نقش آن در شخصیت افراد
آموزش های رایگان خوشنویسی با خودکار ( درس پنجم حر...

Related Posts

 

نظرات

هیچ نظری هنوز
هم اکنون ثبت نام شده? از اینجا وارد شوید
مهمان
شنبه, 10 اسفند 1398
اگر شما می خواهید که ثبت نام کنید فیلد نام و نام کاربری را پر کنید.

            

 

درباره ما

با اسکن بار کد زیر به جمع دهها هزار هوادار خط و قلم در کانال تلگرام بپیوندید و از آموزشهای رایگان و آثار خوشنویسی با خودکار استفاده نمائید .