اولین آموزشگاه مجازی خط تحریری

از مهمترین ابعاد شخصیتی هر فرد داشتن خطی زیبا و امضایی منحصر به فرد می باشد که به عنوان یک شاخص مهم , تاثیرات بسیار مثبتی از نظر جایگاه و شخصیت برای افراد به دنبال خواهد داشت و برکسی نیز پوشیده نیست . دغدغه دست خط و امضایی خوب و زیبا برای خیلی ها دغدغه کمی نیست  که همواره به دنبال راهی برای بهبود آن هستند . خط و قلم با سابقه چندین ساله خود با فراهم نمودن تمامی زمینه های لازم برای برطرف نمودن این دغدغه ها در زمینه آموزش خوشنویسی تحریری ( آموزش مجازی خط خودکاری , کلاسهای حضوری و آموزشهای رایگان ) و همچنین طراحی امضا ,  همراه شما خواهد بود .

***‌‌‌  از شما بازدید کننده محترم دعوت میکنیم تا با عضو شدن در  "  کانال تلگرام خط و قلم khatoghalam@  "  آموزشهای متفاوت ما در حوزه خط و امضا را مشاهده نمائید . ***

 

اهمیت و ارزش امضا و نقش آن در شخصیت افراد

امضای ما نه تنها نشان دهنده نام ما، بلکه نشان دهنده ارزش ها ورمز افتخار ما به عنوان آینده حرفه ای است. چه این یک سند حقوقی باشد یا یک لوح تقدیر،یک نسخه، یا چیزی ساده نظیر چک ، یا رسید کارت اعتباری، یک قطعه کاغذ با امضا به طور خودکار تبدیل به تعهدی برای رعایت برخی از استاندارد های خاص می شود. بسیاری ازافراد، نام خود را طوری امضا می کنندکه انگار یک فرایند معمولی است. نوشتن یک چک یا امضای یک رسید پرداخت آنقدر برای ماپیش پا افتاده است که اصلا فکر نمی کنیم که در واقع در حال انجام چه کاری هستیم ،  امضای چک به معنی عقد قرار داد الزام آور است یعنی مبلغ چک از حساب فرد 


بر مبنای این فرض که حساب دارای حداقل مبلغی است که چک به ازای آن نوشته شده است کسر می شود. اگر فرد این فرض رادرچک رعایت نکند، او با عواقب زیادی مواجه شده و از نظر مالی اجتماعی متضرر خواهد شد.

دیگراسناد حقوقی، نظیرسند ازدواج یا اجاره نامه آپارتمان نیازمند امضای معتبر برای الزام آور شدن و قابل تسلیم شدن به دادگاه می باشند. در رابطه با سند ازدواج، زوجین به طور گفتاری به یک دیگر تعهد می دهند و سند حقوقی مویداین تعهد است.طلاق موجب منحل شدن رابطه وفسخ سند می شود. به طور مشابه، مستاجر اجاره نامه را امضا می کند تا نشان دهد که قوانین مذکور برای طرفین رضایت بخش است و این که هر دو طرف مقید به قوانین می باشند. امضای سند تنها نوشتن نام روی یک کاغذ نیست.امضا به معنی این است که فرد با شرایط ذکر شده و انجام اقدامات قید شده در قرارداد موافق است. فرد امضا کننده تعهد می دهد که از قوانین تبعیت کند و در صورتی که تبعیت نکند تبعات آن را خواهد دید.فرد از نظر حقوقی و اجتماعی ملزم به پایبند ماندن تاانتهای قرار دادو یا در صورت پایبند نبودن نقض آن است.

مثال فوق به طور کامل ارزش امضا را نشان می دهد. اهمیت اسناد تاریخی نظیر اعلامیه استقلال یا قانون اساسی آمریکا به شدت منوط به صحت افرادی است که آن راامضا می کنند. امضای آن ها نشان می دهد که آن ها به ارزش ذاتی اسناد و ایده های بحث شده در آن ها معتقد است. افراد امضا کننده بیانیه استقلال تعهد داده اند تا آسایش و در نهایت زندگی خود رابرای کشور نوپای خود به خطر بیندازند. بسیاری از ایده ال ها و باور هایی که بر اساس آن پدران بنیان گذار این اسناد اولیه راتنظیم کردند، اساس قوانین امروزی،آیین نامه های اخلاقی وعقاید ما را تشکیل می دهد.. بدیهی است که این افراد، از اهمیت ذاتی امضای نام خود آگاه بوده اند. به عنوان یک جامعه ما باید ازاین افراد الگو گرفته و بدانیم که امضای ما، منعکس کننده شخصیت و حرفه ماست.

 

رتبه بندی این وبلاگ:
امضا و کاربرد آن در مشاغل ( پزشکی )
آموزش های رایگان خوشنویسی با خودکار ( درس ششم حروف...

Related Posts

 

نظرات

هیچ نظری هنوز
هم اکنون ثبت نام شده? از اینجا وارد شوید
مهمان
پنج شنبه, 01 اسفند 1398
اگر شما می خواهید که ثبت نام کنید فیلد نام و نام کاربری را پر کنید.

            

 

درباره ما

با اسکن بار کد زیر به جمع دهها هزار هوادار خط و قلم در کانال تلگرام بپیوندید و از آموزشهای رایگان و آثار خوشنویسی با خودکار استفاده نمائید .