اولین آموزشگاه مجازی خط تحریری

از مهمترین ابعاد شخصیتی هر فرد داشتن خطی زیبا و امضایی منحصر به فرد می باشد که به عنوان یک شاخص مهم , تاثیرات بسیار مثبتی از نظر جایگاه و شخصیت برای افراد به دنبال خواهد داشت و برکسی نیز پوشیده نیست . دغدغه دست خط و امضایی خوب و زیبا برای خیلی ها دغدغه کمی نیست  که همواره به دنبال راهی برای بهبود آن هستند . خط و قلم با سابقه چندین ساله خود با فراهم نمودن تمامی زمینه های لازم برای برطرف نمودن این دغدغه ها در زمینه آموزش خوشنویسی تحریری ( آموزش مجازی خط خودکاری , کلاسهای حضوری و آموزشهای رایگان ) و همچنین طراحی امضا ,  همراه شما خواهد بود .

***‌‌‌  از شما بازدید کننده محترم دعوت میکنیم تا با عضو شدن در  "  کانال تلگرام خط و قلم khatoghalam@  "  آموزشهای متفاوت ما در حوزه خط و امضا را مشاهده نمائید . ***

 

امضا و کاربرد آن در مشاغل ( پزشکی )

پزشکان غالبا اسنادی نظیر نسخه، نتایج آزمایشات و دستورات به سایر پرسنل های پزشکی را امضا می کنند. این امضا، شیوه بیان پزشک مبنی بر این است که او اسناد را خوانده یا نوشته است و در حقیقت دستور صادر کرده است. برای مثال، پزشکی ممکن است آزمایشی را برای بیماری امضا کرده است که دانشجوی  او آن را دیده است ولی خود هنوز آن را ندیده است. اگر دانشجو  که هنوز در مرحله یادگیری است، اشتباهی کند 

​که پزشک از آن بی خبر باشد، بیمار ممکن است به شدت بیمار تر شود یا حتی بمیرد. به طور مشابه، یک پزشک ممکن است نسخه نوشته شده توسط کس دیگر را امضا کند بدون این که از صحت آن،دوز یا تعداد مصرف آن مطمئن باشد. پزشک با چک کردن دقیق عملکرد دانشجو ها  می تواند از این خطرات اجتناب کند و با انجام این کار، می تواند از امضای چیزی که خودش تایید نکرده است سر باز زند. ارایه نادرست اطلاعات و داده می تواندآثار نامطلوبی متغیر از دست دادن مجوز یا بیمار داشته باشد.

حتی بقراط، بر اهمیت اصول اخلاقی در سوگند نامه خود تاکید کرده است به عنوان پزشک از زدن ضرر و زیان و بازیگوشی پرهیز می کنم. اگرچه پزشکان در زمان او نسخه کتبی یا منشور بیماری نداشتند ولی بقراط  امضای سند را بازیگوشی نمی داند. او تا حدودی مطمئن است که امضای پزشک نشان دهنده اهمیت کار اوست. امضا نشان دهنده آموزش پزشک است و نه دانش بالینی و علوم پایه او، بلکه همه اصول، باورها و استاندارد های اخلاقی اوست. امضای دروغ به معنی دروغ خواندن آموزش وتحصیلات فرد است. پزشک باید به دقت آنچه را قبل از امضا می خواهد امضا کند مطلع باشد. پزشک باید بداند که سوء  استفاده امضای او موجب نقض آیین اخلاقی کتبی وشفاهی که در ابتدای تحصیل به آن سوگند یاد کرده است می شود. او باید استانداردی را برای خود و سایر افراد ارایه کند و ضمن انجام این کار، همکاران خود را تشویق به رعایت این استاندارد ها کنند و در نهایت خودشان نیز به آن ها پایبند باشند.

 

رتبه بندی این وبلاگ:
10 مورد از گران ترین امضا های دنیا (امضا چه کسانی ...
اهمیت و ارزش امضا و نقش آن در شخصیت افراد

Related Posts

 

نظرات 2

مهمان - Susan روی شنبه, 02 ارديبهشت 1396 04:45

سلام خط ها وامضاها خیلی عالی هستن .خیلی لذت بردم ازهنرجنابعالی.امیدوارم همیشه سلامت وپرازعشق وپایدارباشید.

سلام خط ها وامضاها خیلی عالی هستن .خیلی لذت بردم ازهنرجنابعالی.امیدوارم همیشه سلامت وپرازعشق وپایدارباشید.
مدیریت سایت روی شنبه, 02 ارديبهشت 1396 14:33

سلام
سپاس از لطف و توجه شما

سلام سپاس از لطف و توجه شما
هم اکنون ثبت نام شده? از اینجا وارد شوید
مهمان
یکشنبه, 26 آبان 1398
اگر شما می خواهید که ثبت نام کنید فیلد نام و نام کاربری را پر کنید.

            

 

درباره ما

با اسکن بار کد زیر به جمع دهها هزار هوادار خط و قلم در کانال تلگرام بپیوندید و از آموزشهای رایگان و آثار خوشنویسی با خودکار استفاده نمائید .