اولین آموزشگاه مجازی خط تحریری

از مهمترین ابعاد شخصیتی هر فرد داشتن خطی زیبا و امضایی منحصر به فرد می باشد که به عنوان یک شاخص مهم , تاثیرات بسیار مثبتی از نظر جایگاه و شخصیت برای افراد به دنبال خواهد داشت و برکسی نیز پوشیده نیست . دغدغه دست خط و امضایی خوب و زیبا برای خیلی ها دغدغه کمی نیست  که همواره به دنبال راهی برای بهبود آن هستند . خط و قلم با سابقه چندین ساله خود با فراهم نمودن تمامی زمینه های لازم برای برطرف نمودن این دغدغه ها در زمینه آموزش خوشنویسی تحریری ( آموزش مجازی خط خودکاری , کلاسهای حضوری و آموزشهای رایگان ) و همچنین طراحی امضا ,  همراه شما خواهد بود .

***‌‌‌  از شما بازدید کننده محترم دعوت میکنیم تا با عضو شدن در  "  کانال تلگرام خط و قلم khatoghalam@  "  آموزشهای متفاوت ما در حوزه خط و امضا را مشاهده نمائید . ***

 

آموزش های رایگان خوشنویسی با خودکار( درس هشتم حروف «ص» و «ط» )

درس هشتم از مجموعه دروس آموزشگاه خط و قلم به حروف «ص» و «ط» اختصاص دارد.

حرف «ص»

حرف «ص» مانند سایر حروف، یا به تنهایی و یا در اتصال با سایر حروف مورد استفاده قرار می گیرد که ساختار اصلی این حرف بستگی به مکان قرارگیری آن (ابتدا، وسط، انتها) دارد. به طور کلی نوشتار این حرف با سه حرکت انجام می شود حرکت اول و دوم مختص بخش اول حرف «ص» می باشد که از لحاظ نحوه نوشتار به مانند خطی کوتاه با انحنای بسیار کم می باشد که در حرکت دوم خط کوتاهِ حرکت اول، به صورت معکوس کشیده می شود،

نکته ای که در این خصوص باید لحاظ نمود این است که انتهای خط معکوسی که در حرکت دوم کشیده می شود کمی جلوتر از ابتدای خطی است که در حرکت اول کشیده شده است و در نهایت حرکت سوم که بخش انتهایی حرف «ص» را شامل می شود، این بخش نظیر بخش پایانی حروفی مانند «ی»، «ق»، «س»، «ل» می باشد و در برگیرنده نیم دایره ای می باشد که شباهت زیادی به نیمه ی بیضی (بخش انتهایی تخم مرغ) دارد. جهت درک بهتر از نحوه ی نوشتار این بخش می توان به دروسی که پیشتر در خصوص حروف مشابه ارائه شده است مراجعه نمود. لازم به ذکر است در نوشتار حرف ص در انتهای کلمات که در اتصال با حرفی قبل از خود می باشد باید مابین آن حرف و حرف «ص» فاصله ای کوچک در نظر گرفته شودکه با دیدن فیلم آموزشی قطعاً درک بهتری از این موضوع خواهید داشت.

مکان دیگری که حرف «ص» قرار می گیرد، در اتصال با سایر حروف در ابتدا یا وسط کلمه می باشد و حرفی که در اتصال با این حرف است بر نحوه ی نوشتار و کشیدگی حرف «ص» تأثیرگذار می باشد برای مثال کشیدگی حرف «ص» در اتصال با حرفی نظیر «ی» متفاوت با میزان کشیدگی آن در اتصال با حروفی نظیر «ر» می باشد.

حرف «ط»

نوشتار این حرف نیز با سه حرکت کلی انجام می شود که حرکت اول به مانند حرکت اول حرف «ص»، حرکت دوم شباهت زیادی با حرف «ر» داشته و حرکت سوم نیز شامل «الف» با طول سه نقطه می باشد که بر روی بخش اول و دوم سوار می شود.

در اتصال این حرف با سایر حروف قسمتهایی که در حرکت اول و سوم کشیده می شوند ثابت می ماند اما قسمتی که در حرکت دوم کشیده می شود بسته به حرفی که پس از آن می آید تغییر می کند برای مثال نحوه ی نوشتار حرکت دوم در هریک از حروف ه، ر، و، ی متفاوت می باشد.

این حرف در انتهای کلمات شکل خود را حفظ می کند و تنها نکته ای که باید مد نظر قرار گیرد، فاصله ای بین این حرف و حرفی که قبل از آن و در اتصال با آن قرار گرفته است می باشد درست نظیر حرف «ص». 

برای دریافت فیلم با کیفیت بالاتر و همچنین سرمشقهای اختصاصی خط و قلم می توانید بسته آموزشی فوق را از لینک زیر خریداری نمایید .

 

رتبه بندی این وبلاگ:
50 امضای جالب ازافراد مشهور و یا ثروتمند جهان
آموزش های رایگان خوشنویسی با خودکار (درس هفتم حرف ...

Related Posts

 

نظرات

هیچ نظری هنوز
هم اکنون ثبت نام شده? از اینجا وارد شوید
مهمان
دوشنبه, 28 بهمن 1398
اگر شما می خواهید که ثبت نام کنید فیلد نام و نام کاربری را پر کنید.

            

 

درباره ما

با اسکن بار کد زیر به جمع دهها هزار هوادار خط و قلم در کانال تلگرام بپیوندید و از آموزشهای رایگان و آثار خوشنویسی با خودکار استفاده نمائید .