اولین آموزشگاه مجازی خط تحریری

از مهمترین ابعاد شخصیتی هر فرد داشتن خطی زیبا و امضایی منحصر به فرد می باشد که به عنوان یک شاخص مهم , تاثیرات بسیار مثبتی از نظر جایگاه و شخصیت برای افراد به دنبال خواهد داشت و برکسی نیز پوشیده نیست . دغدغه دست خط و امضایی خوب و زیبا برای خیلی ها دغدغه کمی نیست  که همواره به دنبال راهی برای بهبود آن هستند . خط و قلم با سابقه چندین ساله خود با فراهم نمودن تمامی زمینه های لازم برای برطرف نمودن این دغدغه ها در زمینه آموزش خوشنویسی تحریری ( آموزش مجازی خط خودکاری , کلاسهای حضوری و آموزشهای رایگان ) و همچنین طراحی امضا ,  همراه شما خواهد بود .

***‌‌‌  از شما بازدید کننده محترم دعوت میکنیم تا با عضو شدن در  "  کانال تلگرام خط و قلم khatoghalam@  "  آموزشهای متفاوت ما در حوزه خط و امضا را مشاهده نمائید . ***

 

مزایای آموزش مجازی خط خودکاری ( خوشنویسی با خودکار)

با مطالعه کامل این مزایا که در نوع خودبسیار تاثیر گذار می باشد می تواند دیدگاه خوبی از نوع آموزش مجازی برای شما روشن سازد :

1.برای تمامی گروههای سنی و در همه جا و همه وقت سامانه اختصاصی آموزش مجازی خط تحریری در دسترس هنرجویان می باشد.

2.آموزش مجازی خط خودکاری همانند یک کلاس خصوصی است. تصحیح درس هنرجویان بهصورت اختصاصیمی باشد .

3.یادگیری سریع، زنده و پویا و در عین حال كم هزینه است. به دلیل داشتن فیلم های آموزشی خط و همچنین فیلم های رفع اشکال، حداقل به میزان ۵۰ درصد به سرعت یادگیری اضافه خواهد شد و نیز کاهش چشمگیر هزینه ها را به دنبال خواهد داشت.

4.امكان استفاده از همه منابع و نکات آموزشی و یادگیری مثل كلاسهای حضوری را داراست.

5.فرصتهای آموزشی برابر را در اختیار همگان قرار میدهد. و عدالت در آموزش را محقق میشود. چه برای افراد خجالتی و یا افرادی که به دلایلی در کلاسهای حضوری توان استفاده بهینه را ندارند .

6.كلیه فعالیتهای هنرجو از جمله ثبت نام ،مدیریت بر کلاس ها و دوره های آموزشی ، ارتباط با استاد، پرداخت شهریه آموزش وثبت هرگونه توضیحات و... از طریق اینترنت بر روی سامانه آموزشی انجام میشود.

7.می توان براحتی و به طور تخصصی تمام دوره های پیشرفته را فرا گرفت.

8.نیازی به تلف شدن وقت در اثر رفت و آمد و حضور در کلاس نیست.

9.با حذف تردد های بی مورد نه تنها از هزینه کل آموزش کاسته می شود بلکه به کاهش ترافیک و آلودگی هوا (که در شهرهای بزرگ به یک معضل بزرگ تبدیل شده است.) کمک می کند.

10.نوع و سرعت یادگیری بسته به خود هنرجو می باشد. در آموزش الکترونیکی هرکس میتواند نسبت به ظرفیت و توانایی یا نیروی خود در بلند مدت و یا کوتاه مدت به بهترین نحو مطالب مورد انتظار را فرا گیرد. همچنین فراگیران دوره های آموزش الکترونیکی می توانند موضوعات و مطالبی را که نسبت به آنها آشنایی دارند، تمرکز نکرده و صرفاً بر روی موضوعاتی متمرکز گردند که نسبت به آنها آشنایی وجود ندارد. می توان شرایطی را فراهم کرد که هنرجویان زرنگتر به سرعت مراحل مختلف آموزشی را طی کنند و منتظر دیگر هنرجویان نمانند. و از سوی دیگر نیازی به حذف شدن هنرجویان با بهره هوشی پایین تر و یا حتی تنبل تر نیست. آنها نیز موفق به کسب آموزش های لازم میشوند ولو با گذشت زمان بیشتر. و بطور خلاصه هیچ یک فدای دیگری نمی شود و این از نتایج انعطاف پذیری بالای این سیستم است.

11. قابلیت تكرارپذیری دیدن فیلم های آموزشی خط خودکاری و جبران مشكلات احتمالی. درس به هر تعداد قابل بیان است. در محتوای درس امکان عقب و جلو رفتن هست.

12.افزایش متقاضیان جهت ورود به مراکز آموزش الکترونیکی . با برداشته شدن محدودیت پذیرش این مراكز در جذب فراگیران، و از سویی انعطاف و جذابیت های این نوع آموزش، افراد بیشتری متقاضی و جذب این آموزش می شوند. که باعث بالابردن هنر و فرهنگ در طیف گسترده تری از مردم می شود ودارای فواید بسیار است.

13.امكان ارتباطات بین استاد و شاگرد جهت پرسش و پاسخ دروس . این موضوع در ساعت و روزهای مشخصی از طریق شبکه های اجتماعی امکانپذیر می باشد.

14.به دلیل وجود مشكلاتی که شاید بر سر راه توسعه آموزش وجود داشته باشد، این نوع آموزش بسیار سودمند خواهد بود.

15.افزایش تقاضای آموزش در سازمانها و موسسات این نوع آموزش منجر به ارتقای زیبانویسی و خوش خطی پرسنل و کارکنان با توجه به الگوهای یادگیری نوین می شود. و همچنین کمکی است ﺑﻪ ﻧﻴﺮوﻫﺎی ﺷﺎﻏﻞ ﺑﺮای ﺳﺎزﮔﺎر ﺷﺪن ﺑﺎ ﺗﺤﻮﻻت ﻧﻮﻳﻦ آموزشی و ﺟﻠﻮﮔﻴﺮی ازاتلاف وقت.

16.مدیریت صحیح اطلاعات مربوط به دروس و کلاس ها و ... بصورت متمرکز وجود دارند و دسترسی به این اطلاعات منظم در کنار هم مزایای بسیار به دنبال دارد.

17.مدرس را ﻗﺎدر ﻣﯽ ﺳﺎزد ﺗﺎ با توجه به شرایط هنرجویان ﺑﺮ ﻧﮑﺎت ﻣﻬﻢ و اﺳﺎﺳﯽ، بنا به تشخیص خود، ﺗﺎﮐﯿﺪ ﺑﯿﺸﺘﺮی کند.

18.تقویت و بهبود درس با استفاده از مثال‌ها و دیگر امكانات مولتی‌مدیا نکته جالبی در اینجا هست: وقتی یک استاد یک مثال درسی را در سر کلاس مطرح می کند، این مثال فقط مورد استفاده هنرجویان حاضر در همان کلاس قرار می گیرد. درحالی که در این سیستم، مثال استاد به اضافه توضیحات گفتاری و... در سیستم برای همیشه ثبت و مورد استفاده هنرجویان قرار می گیرد. در واقع بانک عظیم مثال (به همراه امکانات مولتی مدیا) ایجاد می شود.

19.استحكام و انسجام مطالب ارایه شده به‌علت وجود امكان بازبینی مكرر محتوا

20.استانداردسازی مطالب در یك فرمت معین

21.عدم نیاز به تكنولوژی مختلف برای دسترسی به‌ علت استفاده از سامانه تخصصی آموزش مجازی خط خودکاری.

22.بالا بردن حس کنجکاوی هنر آموزان (و تشویق ایشان به خودآموزی مطالب(

23.امكان ارزیابی هنرجو در فرم ویژه تمرین هر درس توسط استاد وتصحیح تمرینات و گذاشتن نظر مدرس در جدول ویژه ارزیابی هر تمرینکه شامل رعایت تناسب ،خط کرسی ،رعایت ضخامت نویسی ،فاصله و... می شود و در نهایت ارایه نکاتی متناسب با آن ارزیابی ها.

24.امكان حفظ و نگهداری فیلم های آموزش خط تحریری

25.هنرجویان در هر کجا با استفاده از یک دستگاه کامپیوتر قابل حمل می توانند تمرینات نهایی درس های خود رابه موقع ارسال کنند.

26.کسانی که به دلیل معلولیت و عوامل دیگر قادر به حضور فیزیکی در کلاس درس نمی باشند می توانند به راحتی و بدون مشکل از این روش استفاده کنند.

27.هر یک از هنرجویان در هر یک از دوره های آموزش می توانند به اطلاعات زیادی درمورد دروس خود دست یابند آن هم در حداقل زمان ممکن.

28.بهره گیری از نیروی کار و استفاده از مدرسین خبره در نحوه این نوع آموزش الکترونیک

29.افزایش انگیزه و علاقه یکی از نیازهای فراگیری دانش میباشد، داشتن رغبت و ‏اشتیاق برای یاد گرفتن مهم است. فردی که انگیزه و علاقة لازم را برای کسب هنرنداشته ‏باشد، هرگز نمی‌تواند درفراگیری هنر خود موفق شود. از مزایای آموزش الکترونیکی این است که این روش می‌تواند نقش مؤثری در ‏افزایش انگیزة فراگیر ایفا کند. برخی از عوامل انگیزه‌زا در این شیوه عبارتند از:‏
• جذابیت‌های استفاده از رایانه
• امکان استفاده از صوت، تصویر و چند رسانه‌ای
• امکان نوشتن نظرات افراد

30.نت برداری و نگهداری نوشته‌ها یکی از روش‌های ارتقای سطح فراگیری است، چنان که مطمئن‌ترین شیوه برای محافظت از محفوظات و دانسته‌ها و ‏پیش‌گیری از فراموشی و نابودی آنها نیز نگهداری مکتوب ذخایر علمی است. در شیوة الکترونیکی، امکان بیشتری برای نوشتن و نگهداری نوشته‌ها وجود دارد. زیرا ‏در این شیوة‌ آموزشی:‏
• ابزار فراگیری، همان ابزار نگارش است. و فراگیر می‌تواند با همان رایانه‌ای ‏که دروس را دریافت‌ می‌کند، یادداشت‌های خود را نیز بنگارد.
• سرعت ارائه و دریافت درس و میزان توقف در بین آن قابل تنظیم است. بنا‏براین، اگر کسی فرصت نکرد با سرعت کلاس، مطالب را بنویسد، می‌تواند ‏درس را کندتر کند.
• بایگانی و طبقه‌بندی نوشته‌ها بسیار آسان‌تر است.
• جستجوی نوشته‌های گذشته و دسترسی به مطالب مورد نظر بسیار ‏سریع‌تر است.
• نگهداری نوشته‌ها نیازمند فضای فیزیکی نیست و جایی را اشغال ‏نمی‌کند.

در آﻣﻮزش ﺳﻨﺘﻲ ﭼﻮن ﻣﺒﻨﺎی ﻛﺎر ﺑﺎ آﻣﻮزش دادن ﻫﻤﺮاه ﺑﻮده اﺳﺖ، در ﻧﺘﻴﺠﻪ آﻣﻮزش ﺑﻪﺻﻮرت اﺟﺒﺎرو ﺑﺎ زور ﻫﻤﺮاه ﺑﻮده و در ﻧﺘﻴﺠﻪ اﻓﺖ و حتی ایجاد بی رغبتی در هنرآموز را به همراه داشته است، اﻣﺎ در آﻣﻮزش ﻣﺠﺎزی ﭼﻮن ﺧﻮد ﻓﺮد ﺧﻮاﺳﺘﻪ اﺳﺖ ﻛﻪ ﻳﺎد ﺑﮕﻴﺮد، آﻣﻮزش ﻫﻤﺮاه ﺑﺎ ﺑﺎزدﻫﻲ ﺑﺎﻻﻳﻲ اﺳﺖ.

 

رتبه بندی این وبلاگ:
آموزش های رایگان خوشنویسی با خودکار ( درس دهم حروف...
پیشرفت دست خط هنرجویان آموزشگاه خط و قلم (‌حضوری و...

Related Posts

 

نظرات 2

مهمان - محمد روی پنج شنبه, 03 تیر 1395 18:42

سلام
برای شرکت در کلاس غیر حضوری از چه برنامه ای باید استفاده کنیم؟
اسکایپ یا برنامه ای دیگه؟
چراکه بیشتر این برنامه ها باید شارژ بشن و هزینه جدایی دارند؟
برنامههای پیش نیاز چی هستند؟

سلام برای شرکت در کلاس غیر حضوری از چه برنامه ای باید استفاده کنیم؟ اسکایپ یا برنامه ای دیگه؟ چراکه بیشتر این برنامه ها باید شارژ بشن و هزینه جدایی دارند؟ برنامههای پیش نیاز چی هستند؟
مدیریت سایت روی پنج شنبه, 03 تیر 1395 19:46

سلام
نیاز به برنامه خاصی یست و همه چیز از طریق سامانه دنبال میشود
khatoghalam.ir

در دوره های آنلاین هم از برنامه هایی استفاده خواهد شد که هزینه ای جز هزینه دوره برای شخص شرکت کننده نخواهد داشت

سلام نیاز به برنامه خاصی یست و همه چیز از طریق سامانه دنبال میشود khatoghalam.ir در دوره های آنلاین هم از برنامه هایی استفاده خواهد شد که هزینه ای جز هزینه دوره برای شخص شرکت کننده نخواهد داشت
هم اکنون ثبت نام شده? از اینجا وارد شوید
مهمان
سه شنبه, 08 بهمن 1398
اگر شما می خواهید که ثبت نام کنید فیلد نام و نام کاربری را پر کنید.

            

 

درباره ما

با اسکن بار کد زیر به جمع دهها هزار هوادار خط و قلم در کانال تلگرام بپیوندید و از آموزشهای رایگان و آثار خوشنویسی با خودکار استفاده نمائید .