اولین آموزشگاه مجازی خط تحریری

از مهمترین ابعاد شخصیتی هر فرد داشتن خطی زیبا و امضایی منحصر به فرد می باشد که به عنوان یک شاخص مهم , تاثیرات بسیار مثبتی از نظر جایگاه و شخصیت برای افراد به دنبال خواهد داشت و برکسی نیز پوشیده نیست . دغدغه دست خط و امضایی خوب و زیبا برای خیلی ها دغدغه کمی نیست  که همواره به دنبال راهی برای بهبود آن هستند . خط و قلم با سابقه چندین ساله خود با فراهم نمودن تمامی زمینه های لازم برای برطرف نمودن این دغدغه ها در زمینه آموزش خوشنویسی تحریری ( آموزش مجازی خط خودکاری , کلاسهای حضوری و آموزشهای رایگان ) و همچنین طراحی امضا ,  همراه شما خواهد بود .

***‌‌‌  از شما بازدید کننده محترم دعوت میکنیم تا با عضو شدن در  "  کانال تلگرام خط و قلم khatoghalam@  "  آموزشهای متفاوت ما در حوزه خط و امضا را مشاهده نمائید . ***

 

اهمیت و مزایای امضای الکترونیکی

​اگر تا الان برای پست الکترونیک خود (‌ایمیل) امضایی مشخص ننموده اید این مطلب را کامل بخوانید .

معمولا افراد اسم و اطلاعات تماس خود را در امضای الکترونیکی درج می کنند ، به هر حال شما می توانید هر آنچه را که مایل هستید ذکر کنید .

امضاهای الکترونیکی می تواند تنها متنی ساده باشد یا متنی جذاب همراه با تصاویر و رنگ های مختلف .

هر برنامه ی معتبر ارسال و دریافت ایمیل می تواند تمامی این کارها را در یک لحظه انجام دهد ، و برنامه های محبوب به شما این اجازه را می دهد که برای هر حسابی که در نرم افزار تعریف می کنید یک امضای متفاوت داشته باشید

معمولا افراد اسم و اطلاعات تماس خود را در امضای الکترونیکی درج می کنند ، به هر حال شما می توانید هر آنچه را که مایل هستید ذکر کنید .

امضاهای الکترونیکی می تواند تنها متنی ساده باشد یا متنی جذاب همراه با تصاویر و رنگ های مختلف .

هر برنامه ی معتبر ارسال و دریافت ایمیل می تواند تمامی این کارها را در یک لحظه انجام دهد ، و برنامه های محبوب به شما این اجازه را می دهد که برای هر حسابی که در نرم افزار تعریف می کنید یک امضای متفاوت داشته باشید ، برای مثال سرویس رایگان outlook که توسط مایکروسافت ارائه می شود به شما این اجازه را می دهد که برای ایمیل های ارسالی خود به سرعت و سهولت امضا طراحی کنید .


اهمیت و مزایای امضای الکترونیکی

مهمترین مزیت امضای الکترونیکی سهولت و صرفه جویی در زمان است .حتی وقتی که یک " تشکر " ساده به دنبال اسم شما در پایان ایمیل دیده شود ، تصور کنید چقدر راحتتر است اگر این تشکر به صورت خودکار ذکر شود . به هر حال امضاهای الکترونیکی وقتی بسیار کار آمد و مفید واقع می شوند که شما اطلاعات تماس خود را از قبیل : شماره تلفن ، ایمیل جایگزین ، آدرس وب سایت خود را در آن درج کنید ، و کسانی که ایمیل شما را دریافت می کنند به سرعت راه تماس و ارتباط با شما را پیدا خواهند کرد .

راه دیگری برای بهتر استفاده کردن از امضاهای الکترونیکی این است که به برنامه های جاری خود اشاره کنید ، برای مثال اگر 20% تخفیف فروش دارید ، مطمئن شوید که آن را در ایمیل خود درج می نمایید .

محتویات امضاهای الکترونیکی

هیچ قانون نوشته شده ای در رابطه با آنچه که می توان در امضای الکترونیکی درج کرد وجود ندارد . برای ایمیل هایی که به منظور استفاده شخصی از آن های بهره می گیرید ، درج اسم و اطلاعات تماس گیرنده کافی است . اما در امضاهای الکترونیکی که به منظور استفاده در تجارت ، کار و حرفه است قضیه کاملا تغییر می کند ، در اینجا می توانید لوگوی شرکت خود ، برنامه های در دست اقدام ، اطلاعات کامل تماس و حتی جمله ی معروفی که مشخص کننده ی شرکت یا شغل شما است را در آن درج کنید .

در هر صورت باید توجه داشت که امضای الکترونیکی بهتر است که کوتاه و موجز باشد ، عاقلانه نخواهد بود اگر نصف ایمیل ارسالی شما شامل امضای الکترونیکی باشد ، بنابراین امضای الکترونیکی خود را با اطلاعات نامربوط و بی معنی پر نکنید .

درست است که می توان امضاهای الکترونیکی را رنگی کرد و در آن از تصاویر استفاده نمود ، اما بخاطر داشته باشید که دریافت کننده ها فقط در صورتی تصاویر را مشاهده خواهند کرد که ایمیل ها را در قالب HTML دریافت نمایند . یک امضای ساده ی الکترونیکی باعث می شود که دریافت کنندگان اطلاعات را کامل و بدون نقص دریافت کنند و بلعکس این قضیه زمانی است که دریافت کننده ی ایمیل تنظیمات ایمیل خود را جوری چیده باشد که عکس ها و رنگها نشان داده نشود.


20 نکته ی مفید برای ایجاد یک امضای الکترونیکی موثر

این مقاله ی بسیار محبوب در سال 2009 نوشته شده است .

دیروز متوجه 4 موردیشدم که باعث می شود یک امضای الکترونیکی ضعیف از کار در آید . وقتی که دیگر بخش های مطلب چندان مهم و جدی نیست ، امضای الکترونیکی بسیار جدی و مهم است . پیدا کردن اطلاعات تماس شما در امضاهای الکترونیکی ای که بلند و طویل است می تواند برای دریافت کنندگان ایمیل کاملا چالش برانگیز باشد ، و این نکته نیاز به گفتن ندارد که یک امضای الکترونیکی ضعیف به شهرت و اعتبار شما لطمه می زند و کاملا می تواند حواس دریافت کننده ی ایمیل را از آنچه که مهم است پرت کند .

راههای بسیاری برای ایجاد امضاهای الکترونیکی وجود دارد . زمانی که یک امضا نمی تواند در تمامی موقعیت ها موثر واقع گردد ، راهکارهای زیاد و جهانی ای وجود دارد که می تواند در ایجاد یک امضای الکترونیکی حرفه ای ، پر از اطلاعات مفید و بدرد بخور شمارا یاری دهد .

نکات مفید درایجاد امضای الکترونیکی

1- تا جایی که می توانید آن را کوتاه ، مختصر و مفید نگه دارید و تنها اطلاعاتی را که بنظرتان مهم می آید را درج نمایید.

یک امضای الکترونیکی قابل قبول و استاندارد حدود چهار خط می باشد .

2- اطلاعات را با استفاده از علائم اختصاری ( - ، _ ، / ، | ) در تعداد سطرهای کمتری جای دهید .

3- بخاطر داشته باشید که یک متن ساده بهترین الگو و نمونه خواهد بود ، بنابراین از رنگ بندی ، استفاده از خطهای مختلف و طراحی های گوناگون بهتر است صرف نظر نمایید .

4- از محدود کننده ها (--) در امضای خود استفاده کنید تا امضایتان توسط مشتریان به راحتی شناخته شود .

5- در هنگام استفاده از فرمت HTML مواظب باشید و بخاطر داشته باشید که آنچه شما مشاهده می کنید ممکن است برای دریافت کننده ی ایمیل نمایش داده نشود و یا به صورتی دیگر نشان داده شود .

6- امضای الکترونیکی خود را با هرتعداد ایمیل مشتریان خود که می توانید آزمایش کنید ، بخصوص هنگامی که از فرمت HTML استفاده می کنید .

7- لوگوها و دیگر تصاویر گرافیکی را در سرور خود آپلود کنید و تنها از آدرس تصویر (URL) استفاده نمایید .

8- اگر می خواهید امضاهای الکترونیکی خود را رنگی یا گرافیکی بسازید بهتر است از سرویس هایی که این خدمات را ارائه می دهند بهره مند شوید ، چند نمونه در زیر ذکر شده است :

http://signature-maker.net/email-signature

https://www.exclaimer.eu/email-signature-creator/

http://www.digitechbranding.com

9- بهتر است بجای استفاده از لینک از آدرس وبسایت یا سرور(URL) استفاده نمایید و مطمئن شوید که آدرس مورد نظرتان صحیح و بدون اشکال ارسال و دریافت می شود .

10- از درج چندین شماره ی تماس و ایمیل خودداری نمایید ، تنها آن شماره تماس و ایمیلی را که نیاز دارید انتخاب کنید و از بقیه آنها صرف نظر کنید .

11- تنها در صورتی که می خواهید از سرویس های ارتباطی IM و یا Skype استفاده کنید ، اقدام به درج اطلاعات حساب سرویس خود نمایید .

12- از درج آدرس ایمیل های ارسالی خودداری کنید ، دریافت کنندگان ایمیل شاید مایل به دریافت این اطلاعات نباشند .

13- لینک ها را به مهمترین حساب های کاربری اجتماعی خود متصل کنید ، تنها در صورتی که مناسب باشند .

14- ایمیل خود را در امضا ذکر نمایید . نمی توان روی مشتریان و دریافت کنندگان ایمیل ها حساب کرد که آدرس ایمیل را از ایمیل دریافتی پیدا کنند .

15- مدل های مختلفی از امضاهای الکترونیکی ایجاد کنید ، هم از لحاظ طولانی بودن امضا و هم مطالب درج شده در آن ، برای مثال از امضای کوتاه تر در جواب مشتریان بهره گیرید .

16- اگر از موبایل یا تبلت خود برای ارسال و دریافت ایمیل زیاد استفاده می کنید ، مطمئن شوید که امضای الکترونیکی تان را در آنها بروزرسانی می کنید.

17- از درج vCard های خود خودداری کنید ، اول اینکه : هرکسی از آنها استفاده نمی کند و دوم اینکه : حتی آنهایی هم که از vCard استفاده می کنند نیاز ندارند که به طور مکرر اطلاعات آن را دریافت نمایند .

18- وقتی که می خواهید که جمله ی معروفی درج کنید دوباره به تصمیم خود فکر کنید ، شما نمی توانید متوجه آن شوید که چه کسی از آن سوء برداشت می کند و چه کسی نمی کند. پس برای نتیجه گیری بهتر ، از درج آن خودداری کنید .

19- از درج " سلب مسئولیت حقوقی " تا زمانی که نیازی نیست خودداری نمایید .

20- لازم نیست از پیام " با آنتی ویروس چک شد " در تمامی ایمیل های خود استفاده کنید .نمونه ای از امضاهای ایمیل را در ذیل مشاهده نمائید .

می توانید برای سفارش این نوع امضا به قسمت طراحی امضا مراجعه نمائید . 

رتبه بندی این وبلاگ:
نمونه های خط تحریری و خوشنویسی با خودکار
تقدیر از معلم و استاد ( تابلوخط و خوشنویسی ) روز م...

Related Posts

 

نظرات 9

مهمان - مهدی روی یکشنبه, 03 مرداد 1395 19:23

بسیار لذت بردم.خصوصا از انواع امضاهای جالب و جذاب.

بسیار لذت بردم.خصوصا از انواع امضاهای جالب و جذاب.
مدیریت سایت روی دوشنبه, 18 مرداد 1395 14:34

ممنون و سپاس از لطفی که به خط وقلم دارید.

ممنون و سپاس از لطفی که به خط وقلم دارید.
عبدالهادی روی چهارشنبه, 20 مرداد 1395 10:08

سلام وعرض ارادت.
اگه امکان داردمجموعه استیکربصورت گیف(تصاویرمتحرک)جهت استفاده درتلگرام چگونه میشه تهیه کردیااستفاده کرد؟

سلام وعرض ارادت. اگه امکان داردمجموعه استیکربصورت گیف(تصاویرمتحرک)جهت استفاده درتلگرام چگونه میشه تهیه کردیااستفاده کرد؟
مدیریت سایت روی چهارشنبه, 27 مرداد 1395 15:48

سلام دوست گرامی
مجموعه ای از تصاویر متحرک در حال آماده سازی می باشد. در حال حاضر تعدادی از این تصاویر در کانال تلگرام ما :@khatoghalam
موجود می باشد.

سلام دوست گرامی مجموعه ای از تصاویر متحرک در حال آماده سازی می باشد. در حال حاضر تعدادی از این تصاویر در کانال تلگرام ما :@khatoghalam موجود می باشد.
میلاد روی یکشنبه, 07 شهریور 1395 15:38

با سلام وخسته نباشید.من دیروز نمونه امضا سفارش دادم چه جوری به دستم میرسه و تا چه زمانی؟

با سلام وخسته نباشید.من دیروز نمونه امضا سفارش دادم چه جوری به دستم میرسه و تا چه زمانی؟
مدیریت سایت روی دوشنبه, 08 شهریور 1395 08:21

سلام، ممنون
امضای سفارش داده شده به ایمیلی که در فرم سفارش امضا ثبت نموده اید ارسال می گرددو مدت زمان ارسال طرح ها ، که در حال حاضر 10 روز بعد از زمان ثبت سفارش است ،می باشد.

سلام، ممنون امضای سفارش داده شده به ایمیلی که در فرم سفارش امضا ثبت نموده اید ارسال می گرددو مدت زمان ارسال طرح ها ، که در حال حاضر 10 روز بعد از زمان ثبت سفارش است ،می باشد.
سلیمان روی چهارشنبه, 03 خرداد 1396 18:22

بسیار یک سایت عالی خدا کم تان نکند

بسیار یک سایت عالی خدا کم تان نکند
غلامرضا کنگری روی جمعه, 23 تیر 1396 05:04

سلام استاد گرامی
ازاینکه درمورد امضای الکترونیکی ودیجیتال اطلاعات بسیار خوبی ارایه نمودید سپاسگزارم

سلام استاد گرامی ازاینکه درمورد امضای الکترونیکی ودیجیتال اطلاعات بسیار خوبی ارایه نمودید سپاسگزارم
مدیریت سایت روی جمعه, 30 تیر 1396 07:18

سلام
ممنونم از توجهتون

سلام ممنونم از توجهتون
هم اکنون ثبت نام شده? از اینجا وارد شوید
مهمان
سه شنبه, 08 بهمن 1398
اگر شما می خواهید که ثبت نام کنید فیلد نام و نام کاربری را پر کنید.

            

 

درباره ما

با اسکن بار کد زیر به جمع دهها هزار هوادار خط و قلم در کانال تلگرام بپیوندید و از آموزشهای رایگان و آثار خوشنویسی با خودکار استفاده نمائید .