اولین آموزشگاه مجازی خط تحریری

از مهمترین ابعاد شخصیتی هر فرد داشتن خطی زیبا و امضایی منحصر به فرد می باشد که به عنوان یک شاخص مهم , تاثیرات بسیار مثبتی از نظر جایگاه و شخصیت برای افراد به دنبال خواهد داشت و برکسی نیز پوشیده نیست . دغدغه دست خط و امضایی خوب و زیبا برای خیلی ها دغدغه کمی نیست  که همواره به دنبال راهی برای بهبود آن هستند . خط و قلم با سابقه چندین ساله خود با فراهم نمودن تمامی زمینه های لازم برای برطرف نمودن این دغدغه ها در زمینه آموزش خوشنویسی تحریری ( آموزش مجازی خط خودکاری , کلاسهای حضوری و آموزشهای رایگان ) و همچنین طراحی امضا ,  همراه شما خواهد بود .

***‌‌‌  از شما بازدید کننده محترم دعوت میکنیم تا با عضو شدن در  "  کانال تلگرام خط و قلم khatoghalam@  "  آموزشهای متفاوت ما در حوزه خط و امضا را مشاهده نمائید . ***

 

مسابقه خوشنویسی با خودکار ( هفتگی و ماهانه )

یکی از بزرگترین و مهمترین معضلاتی که در کشور به شکل بسیار زیادی بی توجهی می شود اهمیت ندادن به بد خطی در مدارس می باشد . شاید هنوز ارزش و جایگاه دست خط زیبا به شکل خوبی برای کودکانمان ترسیم نشده است و این موضوع فقط مربوط به مدرسه نیست و خیلی از خانواده ها هم از این موضوع غافلند .

دلایل زیادی وجود دارد که خانواده ها در این خصوص کوتاهی می کنند وفرزندان را به انواع کلاسهای مختلف موسیقی و زبان و ورزش و هنرهای دیگر روانه میکنندو نسبت به خوش خطی فرزندان بهای کمتری قائلند .

به صورت گذرا می توان به چند نکته مهم اشاره کرد:یکی از مهمترین این مسائل ربط دادن به موضوع ارثی بودن دست خط است که در واقع می توان یک اشتباه بزرگ عنوان نمود . سوال اینجاست !!!  به نظر شما آیا , موضوع وراثت در دنیا در ابتدا وجود داشت یا خط ؟ 

همه میدانیم که خط اختراع بشر است و موضوع وراثت با خلقت انسان شکل گرفته است . نباید خط را که مدتها بعد اختراع شده به موضوع وراثت نسبت دهیم . ممکن است عواملی نظیر لرزش دست و فشار دادن زیاد خودکار و ...به وراثت مربوط شود که تاثیراتش رو بر روی بد خطی بگذارد ولی همه این مشکلات با تمرین برطرف خواهد شد .

از دیگر عواملی که خانواده ها را کمتر به سمت خوش خطی فرزندان ترغیب می کند عدم آگاهی از نقش دست خط خوب در شکل گیری شخصیت اجتماعی افراد می باشد . آموزشگاه خط و قلم در آینده با معرفی انواع مشاغل و نقش دست خط خوب و امضایی زیبا در آن شغل آگاهی زیادی به افراد در تمامی سنین خواهد داد .

یکی دیگر از عواملی که شاید مسولین کشور اهمیتی به این موضوع نمی دهند و موضوع بسیار مهم هم می باشد عدم وجود جشنواره و یا مسابقاتی در حوزه خط تحریری و خوش خطی با خودکار می باشد . در کلاسهای موسیقی هر شخص با گذارندن دوره ای به این امید خواهد بود که در جشنواره ها و کنسرت ها خودی نشان دهد . در موضوع ورزش که قطعا اهمیت زیادی داده میشود به خاطر وجود انواع مسابقات شهر و استان و کشوری و حتی جهانی  انگیزه قوی برای فرد خواهد بود تا با رغبت بیشتری به این موضوع توجه نماید .

ما برای اینکه قدم کوچکی در این راه برداشته باشیم با برنامه ریزی مناسبی که از سوی تیم خط و قلم شکل می گیرد مسابقات هفتگی خوشنویسی با خودکار برگزار خواهیم نمود . در آینده تمام سعی خود را نیز خواهیم نمود تا با همکاری انجمن خوشنویسان قزوین ( پایتخت خوشنویسی ایران)هر ساله مسابقات سراسری در سطح کشور برگزار نمائیم و انگیزه بسیار خوبی برای تمام علاقمندان و یا حتی تمام افراد باشد .در حال حاضر مسابقات خوشنویسی با قلم به صورت دو سالانه در شهر قزوین برگزار می شود که قطعا فضای خاص خودش را دارد و تاثیراتی در زمینه خط تحریری ندارد .

این مسابقات محک بسیار خوبی برای افرادی است که از آموزشهای ارائه شده خط و قلم و یا کلاس های اساتید محترم دیگر استفاده می نمایند .و فرصت مناسبی است برای یادگیری هر چه بهتر .


نحوه برگزاری مسابقات هفتگی خوشنویسی با خودکار :


مسابقات به صورت هفتگی برگزار خواهد شد و ویژه اعضای محترم سایت خواهد بود .

در ابتدا اگر عضو سایت نیستید از طریق لینک زیر عضو سایت شوید 


​با توجه به تعداد تعدد درخواست ها  روشی بهتر برای این مسابقات طراحی و آماده سازی شد که برای شرکت در این آزمون ها به مطلب زیر مراجعه شود .


 

رتبه بندی این وبلاگ:
اهمیت خوش خطی و شیوه مناسب آموزش خوشنویسی در کودکا...
طراحی مهر ( شخصی- هنری - تجاری- خاتم )

Related Posts

 

نظرات 8

علی روی سه شنبه, 23 شهریور 1395 17:38

باسلام باید آموزش انجام شود بعد مرحل تجزیه وترکیب انجام شود من یک سریع از اموزشها تمرین کردم اماده سر مشق اولی هستم

باسلام باید آموزش انجام شود بعد مرحل تجزیه وترکیب انجام شود من یک سریع از اموزشها تمرین کردم اماده سر مشق اولی هستم
مدیریت سایت روی جمعه, 26 شهریور 1395 08:02

سلام
ممنون

فقط متوجه نظرتون نشدم
واضح تر بیان نمائید

سلام ممنون فقط متوجه نظرتون نشدم واضح تر بیان نمائید
علی روی سه شنبه, 23 شهریور 1395 20:01

دورود به همه کانال اقای خانی نظر بنده اگر کسی ذوق هنری دارند می تواند هنر خوش نویسی با خودکار یاد بگیرند

دورود به همه کانال اقای خانی نظر بنده اگر کسی ذوق هنری دارند می تواند هنر خوش نویسی با خودکار یاد بگیرند
علی روی چهارشنبه, 24 شهریور 1395 18:46

با سلام به نظر بنده بهترین روش برای اینکه افراد بد خط خوش خط باشد میباشد زیرا هم کم هزینه است وصرف جوئ از وقت میباشد

با سلام به نظر بنده بهترین روش برای اینکه افراد بد خط خوش خط باشد میباشد زیرا هم کم هزینه است وصرف جوئ از وقت میباشد
مهمان - آرمان قبادی روی جمعه, 26 شهریور 1395 10:50

دلسوزی ، تلاش و کوشش حضرتعالی در تعلیم و انتقال معلومات و تجربیات ارزشمند در کنار برقراری رابطه صمیمی و دوستانه با مخاطبات و ایجاد فضائی دلنشین برای کسب تجربه و دانش خط خول و درک شرایط مخاطبای مختلف حقیقتاً قابل ستایش است .اینجانب بر خود وظیفه میدانم در کسوت شاگردی از زحمات و خدمات ارزشمند شما استاد گرانقدر تقدیر و تشکر نمایم.

از خداوند متعال برایتان سلامتی ، موفقیت و همواره یاد دادن را مسئلت دارم.
آرمان قبادی از کرمانشاه

دلسوزی ، تلاش و کوشش حضرتعالی در تعلیم و انتقال معلومات و تجربیات ارزشمند در کنار برقراری رابطه صمیمی و دوستانه با مخاطبات و ایجاد فضائی دلنشین برای کسب تجربه و دانش خط خول و درک شرایط مخاطبای مختلف حقیقتاً قابل ستایش است .اینجانب بر خود وظیفه میدانم در کسوت شاگردی از زحمات و خدمات ارزشمند شما استاد گرانقدر تقدیر و تشکر نمایم. از خداوند متعال برایتان سلامتی ، موفقیت و همواره یاد دادن را مسئلت دارم. آرمان قبادی از کرمانشاه
مدیریت سایت روی جمعه, 26 شهریور 1395 10:51

ارادتمندم
انجام وظیفه است جناب قبادی عزیز

ارادتمندم انجام وظیفه است جناب قبادی عزیز
سجاد رضایی روی یکشنبه, 12 دی 1395 15:09

سلام من عضو سایت هستم و از آزمون 5 به بعد رو شرکت کردم بعد تغییر کردن سایت از روز شنبه هر کاری کردم نتونستم تصویر آزمون هشتم رو ارسال کنم

سلام من عضو سایت هستم و از آزمون 5 به بعد رو شرکت کردم بعد تغییر کردن سایت از روز شنبه هر کاری کردم نتونستم تصویر آزمون هشتم رو ارسال کنم:D
مدیریت سایت روی یکشنبه, 12 دی 1395 18:17

سلام
وقت بخیر
مشکلی نباید می بود چون تعداد زیادی از افراد ارسال کردند
شاید حجم فایلتون بالا بوده

سلام وقت بخیر مشکلی نباید می بود چون تعداد زیادی از افراد ارسال کردند شاید حجم فایلتون بالا بوده
هم اکنون ثبت نام شده? از اینجا وارد شوید
مهمان
سه شنبه, 01 بهمن 1398
اگر شما می خواهید که ثبت نام کنید فیلد نام و نام کاربری را پر کنید.

            

 

درباره ما

با اسکن بار کد زیر به جمع دهها هزار هوادار خط و قلم در کانال تلگرام بپیوندید و از آموزشهای رایگان و آثار خوشنویسی با خودکار استفاده نمائید .