اولین آموزشگاه مجازی خط تحریری

از مهمترین ابعاد شخصیتی هر فرد داشتن خطی زیبا و امضایی منحصر به فرد می باشد که به عنوان یک شاخص مهم , تاثیرات بسیار مثبتی از نظر جایگاه و شخصیت برای افراد به دنبال خواهد داشت و برکسی نیز پوشیده نیست . دغدغه دست خط و امضایی خوب و زیبا برای خیلی ها دغدغه کمی نیست  که همواره به دنبال راهی برای بهبود آن هستند . خط و قلم با سابقه چندین ساله خود با فراهم نمودن تمامی زمینه های لازم برای برطرف نمودن این دغدغه ها در زمینه آموزش خوشنویسی تحریری ( آموزش مجازی خط خودکاری , کلاسهای حضوری و آموزشهای رایگان ) و همچنین طراحی امضا ,  همراه شما خواهد بود .

***‌‌‌  از شما بازدید کننده محترم دعوت میکنیم تا با عضو شدن در  "  کانال تلگرام خط و قلم khatoghalam@  "  آموزشهای متفاوت ما در حوزه خط و امضا را مشاهده نمائید . ***

 

گزارش آزمون 26 خوشنویسی با خودکار

آزمون خوشنویسی با خودکار شماره 26 در دی ماه سال 96 برگزار شد و طبق روال همیشه متونی انتخاب شد و شرکت کنندگان مجاز به انتخاب یکی از این متون به دلخواه خود بوده و با دست خط خود در آزمون شرکت نمودند . عوامل متعددی در کسب امتیاز نقش دارد که می توان به ترکیب زیبا و نوشتن صحیح حروف و کلمات اشاره کرد .  

متن های انتخاب شده برای آزمون 26​

  • انکار نمی‌توانم کرد پروانه‌ای را که در رگانم شنا می‌کند ممنوع نمی‌توانم کرد یاسمنی را که از شانه‌هایم بالا می‌رود پنهان نمی‌توانم کرد عاشقانه‌ای که زیر پیراهنم می‌تپد

نهفتن این همه یعنی انفجار من ( نزار_قبانی)

  • آه، چه آرام و پر غرور گذر داشت زندگی من چو جویبار غریبی در دل این جمعه های ساکت متروک در دل این خانه های خالی دلگیر آه، چه آرام و پر غرور گذر داشت... (فروغ_فرخزاد)
  • به چه می انديشی، نگرانی بيجاست ! عشق اينجا ‎... و‌ خدا هم اینجاست ...! لحظه ها را درياب ...! زندگي در فردا ، نه، همين امروز است ...! لحظه‌ها را درياب، پای در راه گذار ...! (سهراب_سپهری)


 

آموزشگاه خط و قلم با برگزاری دوره ای آزمون های ماهانه سعی درایجاد یک نگرش ​و ایجاد انگیزه برای خوش خطی در تمامی افراد جامعه دارد.

در این روش افرادی که از دست خط خوبی برخوردار نیستند می توانند با اطلاعات و راهنمایی هایی که در آزمون قبل صورت گرفته و با استفاده از آموزش رايگان خط  و رعایت این نکات در ازمون های پیش رو روند پیش رفت خود را بررسی کنند و در کنارآن از نظر اساتید و آموزش های گوناگون و خدمات خط و قلم استفاده کنند.

قطعا داشتن یک دست خط خوش و زیبا تصویر بی بدیلی از شخصیت،هنر و علم شما را به نمایش می گذارد و یک خط زیبا و خوشی که بر اساس اصول و قواعد نوشته شده باشد در مرحله اول باعت افزایش اعتماد به نفس نویسنده و لذت بردن خود شخص میشود ودر مرحله دوم بیننده ای که خط شما را می بیند و از چشم نوازی و زیبای هنر دستخط شما لذت می برد.

این هنر در شکل حرفه ای خود به عنوان یک کار تخصصی پیگیری می شود. شما هر چه قدر هم که بد خط باشید و حتی چپ دست ها و راست دست ها با روش هاو متد های جدیدی که آموزشگاه خوشنویسی خط و قلم به عزیزان علاقه مند به خوش خطی ارائه داده و در کمترین زمان ممکن به سطحی از خوش خطی خواهید رسید که حتی روزی تصورش را هم نداشته اید

​نکات آموزشی بر روی دست خط شرکت کنندگان​

لطفا به کلمه بالا دقت کنیدشما باید با در نظر گرفتن خط کرسی و محل قرار گیری کلمات باید به بهترین ترکیب ممکنه برسید.برای این هدف ابتدا شما باید به نوشتن صحیح تک تک کلمات دقت کنید و بعد رعایت شیب و کشیده و غیره.

تمام این موارد در گزارش آزمون های قبل گفته شده و شما میتوانید به تمامی آن گزارش ها رجوع کرده و از آنها استفاده کنید.

یکی از علل خوش خطی در افراد نحوی صحیح نوشتن حروف است.هر حرف برای خود زیبایی دارد که اگر علاقمندان به خط تحریری نتوانند آن را درست اجرا کنن از زیبایی خط آنان میکاهد.همان طور که در تصویر مشاهده میکنید بدلیل نادرست بودن حرف میم در ابتدای سطر تمام کلمات را تحت شعاع خود قراد داده است.

با توجه به اینکه ما در زیبا نویسی بیشتر از قواعد خط نستعلیق  و يا خط شکسته پیروی میکنیم که ناخودآگاه ملزوم به رعایت نکاتی هستیم.یکی از این نکات عدم استفاده از حروف کشیده در ابتدای سطر است.درست مثل تصاویر بالا که هردو از حرف کشیده در ابتدای سطر استفاده کرده بودند در رابطه با مبحث کشیده هادر دو ازمون قبل به طور کامل توضیح داده شده که عزیزان میتوانند به آنها مراجع کنند.


نوشتن موجب آرامش می شود

امروزه افراد به خاطر مشغله های کاری و....بیشتر از همیشه دچار فشار های عصبی میشوند،اینگونه فشارها به مرور زمان برای انسان خطراتی را به همراه دارد که نوشتن تا حد زیادی به کاهش استرس،اندوه،خشم وفشار های عصبی در افراد کمک میکند نوشتن ها و یاداشت های روزانه،نوشتن یک جمله احساسی و یا یک بیت عاشقانه با خط خوش و زیبا،لذتی را در افراد شکوفا میکند که میتواند از بار عصبی ذهن و روح افراد بکاهد و آنها را در مسیر تخلیه احساسات و عواطف سوق می دهد.
نویسنده و تصحیح: سعید رفیعی لیاولی

 

رتبه بندی این وبلاگ:
کانال تلگرام آموزش خط و خوشنويسي ، طراحي امضا
آموزش قدم به قدم خوشنويسي و خوش خطي( قسمت دوم - اج...

Related Posts

 

نظرات 4

سیاوش امیرخان دهکردی روی شنبه, 30 دی 1396 10:34

باتشکر از مدیر محترم جناب اقای خانی اینجانب جدیدا عضو این کانال شدهام ودر دو ازمون هم شرکت کردن مطالب بسیار اموزنده ای دارید

باتشکر از مدیر محترم جناب اقای خانی اینجانب جدیدا عضو این کانال شدهام ودر دو ازمون هم شرکت کردن مطالب بسیار اموزنده ای دارید
مدیریت سایت روی شنبه, 30 دی 1396 14:51

خواهش میکنم.لطف دارید

خواهش میکنم.لطف دارید
مهمان - Aliakbar esmaeily روی چهارشنبه, 25 بهمن 1396 13:52

سلام و درود خدمت استاد محترم آقای خانی . من دو هفته اس تو سایت و کانالتون عضو شدمو تو این دو هفته خیلی پیشرفت داشتم ؛ واقعا از مطالب مفیدتون بی نهایت ممنونم آقای خانی.

سلام و درود خدمت استاد محترم آقای خانی . من دو هفته اس تو سایت و کانالتون عضو شدمو تو این دو هفته خیلی پیشرفت داشتم ؛ واقعا از مطالب مفیدتون بی نهایت ممنونم آقای خانی. :)
مدیریت سایت روی چهارشنبه, 25 بهمن 1396 17:21

سلام.سپاس از لطف شما

سلام.سپاس از لطف شما
هم اکنون ثبت نام شده? از اینجا وارد شوید
مهمان
چهارشنبه, 24 مهر 1398
اگر شما می خواهید که ثبت نام کنید فیلد نام و نام کاربری را پر کنید.

            

 

درباره ما

با اسکن بار کد زیر به جمع دهها هزار هوادار خط و قلم در کانال تلگرام بپیوندید و از آموزشهای رایگان و آثار خوشنویسی با خودکار استفاده نمائید .