اولین آموزشگاه مجازی خط تحریری

از مهمترین ابعاد شخصیتی هر فرد داشتن خطی زیبا و امضایی منحصر به فرد می باشد که به عنوان یک شاخص مهم , تاثیرات بسیار مثبتی از نظر جایگاه و شخصیت برای افراد به دنبال خواهد داشت و برکسی نیز پوشیده نیست . دغدغه دست خط و امضایی خوب و زیبا برای خیلی ها دغدغه کمی نیست  که همواره به دنبال راهی برای بهبود آن هستند . خط و قلم با سابقه چندین ساله خود با فراهم نمودن تمامی زمینه های لازم برای برطرف نمودن این دغدغه ها در زمینه آموزش خوشنویسی تحریری ( آموزش مجازی خط خودکاری , کلاسهای حضوری و آموزشهای رایگان ) و همچنین طراحی امضا ,  همراه شما خواهد بود .

***‌‌‌  از شما بازدید کننده محترم دعوت میکنیم تا با عضو شدن در  "  کانال تلگرام خط و قلم khatoghalam@  "  آموزشهای متفاوت ما در حوزه خط و امضا را مشاهده نمائید . ***

 

آموزش خط ( نمونه سرمشق خوشنویسی و خط تحریری)

در هنگام نوشتن روی کاغذ تفکر انسان فعال می شود، انعطاف پذیری پیدا می کند و این مسئله باعث می شود تا بتوان ایده های مختلف و مرتبط را برای رسیدن به مطلبی منسجم تر با هم تلفیق کرد ، اما نوشتار کامپیوتری مانع از ایجاد حس خلاقیت می شود  .

در هنگام نوشتن روی کاغذ تفکر انسان فعال می شود، انعطاف پذیری پیدا می کند و این مسئله باعث می شود تا بتوان ایده های مختلف و مرتبط را برای رسیدن به مطلبی منسجم تر با هم تلفیقکرد اما نوشتار کامپیوتری مانع از ایجاد حس خلاقیت می شود؛ چرا که در هنگام تایپ کردن فرد تنها به درست نوشتن و تصحیح کلمات فکر می کند و این مسئله مانع از شکوفایی خلاقیت او می شود.

تحقیقات نشان می دهد دستخط خوب برای مغز و ارتباطات عصبی بین سلول های آن فواید بسیاری دارد. جالب است، نه؟ این تحقیقات همچنین عنوان می کند که میان عملکرد بهتر در مهارت های خواندن و نوشتن با دستخط خوب در دوران تحصیل ارتباط مستقیم وجود دارد، شاید دانستن این امر که دستخط خوب علاوه بر نشان دادن پرستیيژ اجتماعی دارای فواید زیادی نیز هست، برای شما جالب توجه باشد. دستخط خوب ارتباط مستقیمی با عملکرد بهتر مغز دارد و این چیزی است که دانستن آن خالی از لطف نیست.

یکی از دلایل اهمیت دستخط خوب در دوران تحصیل خصوصا در سنین پایین بالا بردن تمرکز کودک و توانایی های نوشتاری اوست، اگر از ابتدا با دستخط خوش و تمیز نویسی او را آشنا کنیم تمرکز که یکی از مولفه های مهم یادگیری در انسان است در کودک بالا می رود. روانشناسان بر این باورند که دستخط بد در کاهش توانایی یادگیری و به طبع کاهش اعتماد به نفس در دانش آموزان تاثیر به سزایی دارد. همچنین این مسئله مانع از پرورش حس خلاقیت در کودکان برای نوشتن و یا ایجاد یک متن می شود.

 

سرمشق برای خط نستعلیق تحریری

سرمشق های خط نستعلیق تحریری را از طریق لینکهای زیر دانلود نموده و بعد از چاپ بر روی آن تمرین کنید

نکته مهم :  برای اینکه بتوانید استفاده بهتری از این سرمشق ها ببرید بسته آموزشی خط تحریری در دوره مقدماتی و تکمیلی ( خط نستعلیق تحریری) را از این لینک تهیه نمائید

سرمشق شماره 1

سرمشق شماره 2

سرمشق شماره 3                فیلم آموزش نوشتن سرمشق 3

سرمشق شماره 4                فیلم آموزش نوشتن سرمشق 4

سرمشق شماره 5               فیلم آموزش نوشتن سرمشق 5

سرمشق شماره 6           فیلم آموزش نوشتن سرمشق 6

سرمشق خط شکسته تحریری

سرمشق های خط شکسته تحریری را از طریق لینکهای زیر دانلود نموده و بعد از چاپ بر روی آن تمرین کنید

نکته مهم : برای اینکه بتوانید استفاده بهتری از این سرمشق ها ببرید بسته آموزشی خط تحریری در دوره پیشرفته ( خط شکسته  تحریری) را از این لینک تهیه نمائید


فیلم تمامی سرمشق های شکسته در پیج آموزش خط

سرمشق شماره 1 

سرمشق شماره 2 
سرمشق شماره 3 

سرمشق شماره 4 

​سرمشق متن

 

رتبه بندی این وبلاگ:
نقش معلمان در خوش خطی دانش آموزان
امضای دیجیتال و تفاوت آن با امضای معمولی

Related Posts

 

نظرات 5

مهمان - Arezoo روی جمعه, 05 خرداد 1396 23:56

باسلام خدمت استادعزیز!
خسته نباشید!بسیارعالی ومفید!ازشمامتشکرم...زنده باااد.

باسلام خدمت استادعزیز! خسته نباشید!بسیارعالی ومفید!ازشمامتشکرم...زنده باااد.
محمد روی سه شنبه, 23 خرداد 1396 02:14

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت استاد عزیز و گرامی
طاعات و عبادات مورد قبول در گاه حق
استاد جسارتا فیلم های آموزشی (سرمشق برای خط نستعلیق تحریری) درسهای 3 و 4 و 5 دانلود نمیشه
سپاس

[b]با عرض سلام و خسته نباشید خدمت استاد عزیز و گرامی طاعات و عبادات مورد قبول در گاه حق استاد جسارتا فیلم های آموزشی (سرمشق برای خط نستعلیق تحریری) درسهای 3 و 4 و 5 دانلود نمیشه سپاس [/b]
مدیریت سایت روی یکشنبه, 11 تیر 1396 19:53

سلام
بر طرف شد

سلام بر طرف شد
مهلا روی یکشنبه, 04 تیر 1396 05:20

باسلام و احترام خدمت آقای خانی
خط تون خییییلی عالی

باسلام و احترام خدمت آقای خانی خط تون خییییلی عالی
مدیریت سایت روی یکشنبه, 11 تیر 1396 19:50

سلام
ممنونم از شما و توجهتون

سلام ممنونم از شما و توجهتون
هم اکنون ثبت نام شده? از اینجا وارد شوید
مهمان
شنبه, 10 اسفند 1398
اگر شما می خواهید که ثبت نام کنید فیلد نام و نام کاربری را پر کنید.

            

 

درباره ما

با اسکن بار کد زیر به جمع دهها هزار هوادار خط و قلم در کانال تلگرام بپیوندید و از آموزشهای رایگان و آثار خوشنویسی با خودکار استفاده نمائید .