اولین آموزشگاه مجازی خط تحریری

از مهمترین ابعاد شخصیتی هر فرد داشتن خطی زیبا و امضایی منحصر به فرد می باشد که به عنوان یک شاخص مهم , تاثیرات بسیار مثبتی از نظر جایگاه و شخصیت برای افراد به دنبال خواهد داشت و برکسی نیز پوشیده نیست . دغدغه دست خط و امضایی خوب و زیبا برای خیلی ها دغدغه کمی نیست  که همواره به دنبال راهی برای بهبود آن هستند . خط و قلم با سابقه چندین ساله خود با فراهم نمودن تمامی زمینه های لازم برای برطرف نمودن این دغدغه ها در زمینه آموزش خوشنویسی تحریری ( آموزش مجازی خط خودکاری , کلاسهای حضوری و آموزشهای رایگان ) و همچنین طراحی امضا ,  همراه شما خواهد بود .

***‌‌‌  از شما بازدید کننده محترم دعوت میکنیم تا با عضو شدن در  "  کانال تلگرام خط و قلم khatoghalam@  "  آموزشهای متفاوت ما در حوزه خط و امضا را مشاهده نمائید . ***

 

مسئولیت هایی که پای هر امضا وجود دارد

بسیاری از افراد تصورشان از امضا تنها به زیبایی و ساختار آن محدود می شود و تا به حال در مورد مسئولیت هایی که ممکن است به دنبال یک امضا گریبان گیر امضا کننده ها شود، فکر نکرده اند. در واقع امضا تنها چند خط بر روی هم رفته نیست و برای چشم نوازی پدید نمی آید. بلکه با هدف خاصی بر روی کاغذ حک می شود و به همین دلیل مسئولیت آن بر عهده کسی است که امضا را بر روی کاغذ می آورد.  

​علت اهميت امضا

اینکه چرا امضا اهمیت پیدا می کند، باید به فلسفه و هدف آن بازگردیم. چرا گاهی مجبور می شویم در پای یک برگه، قولنامه، سند، چک و سایر اسناد امضای خود را درج نماییم؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت که تمامی اسناد و مدارکی که امضای ما بر روی آن قرار می گیرد، در ردیف اسناد مهمی می باشند که در محاکم قضایی قابل پیگیری هستند. از سوی دیگر این اسناد هویت، اموال و مالکیت ما را بر اشیا منقول و غیرمنقول مشخص می کند. از سوی دیگر امضایی که بر روی هر یک از این اسناد قرار می گیرد، تایید شخص ما بر اسناد مذکور می باشد.

به عبارت دیگر فردی که بر روی یک سند اعم از قولنامه، سند ازدواج، چک و .... امضای خود را درج می کند، به این معناست که با سند هم نظر است و در واقع با امضا مهر تایید خود را بر آن گذاشته است. برای مثال فردی که بر روی یک قولنامه امضای خود را درج می کند و اگر در متن قولنامه 3 دانگ یک ملک به وی اختصاص یافته است، همین اندازه مالکیت خود را تایید کرده است و در صورت بروز مشکل می تواند در محاکم قضایی مالکیت 3 دانگی خود بر ملک را پیگیری نماید.

به عبارت روشن تر، هر امضا نشانه مهر تایید بر اسناد و مدارک است. بنابراین با قاطعیت می توان گفت امضاها برای افراد مسئولیت های زیادی را به دنبال دارند.

مسئوليت امضا

زمانی که گفته می شود امضا دارای مسئولیت است، به این معناست که فرد قبل از درج هر گونه امضا بر روی انواع اسناد، ابتدا باید سند را به دقت مطالعه کند. چه بسا متن سند بر علیه خود وی تنظیم شده باشد. در این صورت اشخاص ذینفع می توانند با استناد به امضا، وی را در دادگاه قضایی محکوم کنند.

مثال دیگر مربوط به چک هایی است که روزانه افراد زیادی با آنها سر و کار دارند. امضای اشخاص در پشت چک به منزله این است که چک در وجه شخص معینی صادر شده است و چک در تمامی بانک های کشور با امضای این شخص شناخته می شود.

مطابق با قانون تجارت هر کسی که چکی را امضا می کند، در برابر صاحب چک مسئولیت پرداخت را برعهده دارد. از سوی دیگر افراد در زمان وصول در بانک نیز باید در پشت چک دو امضا را درج نمایند که این دو امضا هم مسئولیت هایی را برای آنها به دنبال دارد و هر گونه اشتباه و نقص در چک می تواند عواقب بدی را برای آنها به دنبال داشته باشد.


جعل امضا

با توصيفي که از مسئوليتهاي يک امضا شد مي توان موضوع بسيار مهمي نيز اشاره کرد و آن جعل امضا مي باشد .اين روزها براي مجموعه خط و قلم مراجعين زيادي داريم که به دليل امضاي بسيار ساده و بدون رمز ،امضايشان جعل شده و به دنبال راهکاري براي حل اين معضل هستند.
حتي يکي از افراد که به خاطر همين موضوع متضرر شده بودند با چشماني اشک آلود به آموزشگاه مراجعه نمودند . نکته قابل تامل اين بود که امضاي ايشان در کنار سادگي جعل ، کار تشخيص را هم سخت مي نمود .  ( البته از مراجع قضايي مي توان پيگيري نمود و با هزينه هاي زياد و وقت مناسب شايد به نتيجه هم رسيد ) .
لازم است در خصوص امضاي خود با وسواس بيشتري اهميت قائل شويم و در کنار زيبايي امضا رمزي هم در امضا قرار دهيم تا کار جعل هم به راحتي صورت نگيرد .
آموزشگاه خط و قلم تمام زمينه هاي لازم در جهت مشاوره و طراحي امضا رابا تجارب موفق خود براي شما فراهم نموده که نگراني شما را برطرف خواهد نمود .
      

 

رتبه بندی این وبلاگ:
مصاحبه با مدرس خوشنويسي آموزشگاه خط و قلم ( آقاي س...
چگونه خوش خط شويم ؟ ( گزارش آموزش 29 خوش خطي)

Related Posts

 

نظرات 2

مهمان - سمیه روی دوشنبه, 24 ارديبهشت 1397 05:02

سلام خیلی خیلی عالی بود .خسته نباشید

سلام خیلی خیلی عالی بود .خسته نباشید
مدیریت سایت روی چهارشنبه, 26 ارديبهشت 1397 13:42

سلام
ممنون سلامت باشيد

سلام ممنون سلامت باشيد
هم اکنون ثبت نام شده? از اینجا وارد شوید
مهمان
سه شنبه, 19 آذر 1398
اگر شما می خواهید که ثبت نام کنید فیلد نام و نام کاربری را پر کنید.

            

 

درباره ما

با اسکن بار کد زیر به جمع دهها هزار هوادار خط و قلم در کانال تلگرام بپیوندید و از آموزشهای رایگان و آثار خوشنویسی با خودکار استفاده نمائید .