اولین آموزشگاه مجازی خط تحریری

از مهمترین ابعاد شخصیتی هر فرد داشتن خطی زیبا و امضایی منحصر به فرد می باشد که به عنوان یک شاخص مهم , تاثیرات بسیار مثبتی از نظر جایگاه و شخصیت برای افراد به دنبال خواهد داشت و برکسی نیز پوشیده نیست . دغدغه دست خط و امضایی خوب و زیبا برای خیلی ها دغدغه کمی نیست  که همواره به دنبال راهی برای بهبود آن هستند . خط و قلم با سابقه چندین ساله خود با فراهم نمودن تمامی زمینه های لازم برای برطرف نمودن این دغدغه ها در زمینه آموزش خوشنویسی تحریری ( آموزش مجازی خط خودکاری , کلاسهای حضوری و آموزشهای رایگان ) و همچنین طراحی امضا ,  همراه شما خواهد بود .

***‌‌‌  از شما بازدید کننده محترم دعوت میکنیم تا با عضو شدن در  "  کانال تلگرام خط و قلم khatoghalam@  "  آموزشهای متفاوت ما در حوزه خط و امضا را مشاهده نمائید . ***

 

رعایت نکات مهم به هنگام درج امضا در اسناد

تقریبا برای تمامی افراد در طول عمرشان اموری مانند عقد قرارداد، صدور سند و یا انتقال سند، یا تنظیم وکالت نامه و... رخ می دهد، علاوه بر یادگیری و رعایت نکات حقوقی که باید مد نظر قرار دهند، نکاتی را نیز در خصوص امضا باید رعایت نمایند، که رعایت این نکات سبب کاهش سواستفاده های حقوقی شده و سبب می شود فرد با آگاهی و بصیرت بیشتری اقدام به امضای قرار داد نماید. دسته ای از این نکات به شرح زیر می باشد:  

1) کسب اطمینان کامل از صحت اطلاعات، فاکتورها و تمامی مستندات مربوط به یک سند در هنگام تنظیم آن.

2) گاهی اوقات در متن تنظیم یک سند، به سندهای دیگری نیز اشاره می شود، که رویت آن سندها و کسب اطمینان از صحت اطلاعات آن قبل از امضای سند ضروری می باشد.

در هنگام تنظیم سندهای سفید مهر و سفید امضاء دقت کامل را مبذول دارید، و هیچ گاه به این امید که در صورت بروز اشکال می توانید ادعای جعل نمایید، چنین سندهایی را تنظیم نکنید.

3) قبل از امضاء هر سند و یا وکالت نامه و یا قرار دادی، متن را با دقت کامل مطالعه نموده و از تمامی اصطلاحات حقوقی اگاهی کامل پیدا نمایید و با اگاهی و آرامش کامل قرار داد را امضا نمایید، خصوصا در قراردادهایی که فرد متضمن تعهدات مالی می شود، این حساسیت و دقت باید بیشتر شود.

4) در هنگام تنظیم و یا نوشتن متن قرارداد و یا سند، دقت نمایید که متن به گونه ای نوشته شود که امکان اضافه کردن عدد، کلمه و یا علامتی وجود نداشته باشد و در فاصله ی بین سطر و کلمات از علامت هایی مانند ضربدر استفاده نمایید.

5) متن سند را در کادر مشخصی بنویسید، و خارج از آن کادر هیچ کلمه ای را قید نکنید.

6) تمامی صفحات سند را طرفین قرارداد امضاء نمایند.

7) امضاء را در انتهای سمت چپ سند و چسبیده به اخرین سطر و کلمات و بدون فاصله از آنها بگذارید.

8) طرح امضا  به صورت ترکیبی باشد بهتر است ، بدین معنی که نام و نام خانوادگی خود را به صورت کامل در کنار نمونه امضا بنویسید.

9) تا جایی که ممکن است در کنار نمونه امضای خود تاریخ امضاء را نیز قید نمایید.

10) هر عبارت، سطر، کلمه ، جمله و یا هر پاراگرافی که مورد تایید هر کدام از طرفین معامله نیست، باید در هنگام تنظیم قرار داد دقیقا قید شده و دلیل آن نیز نوشته شده و امضاء شود.

11) به تعداد افرادی که سند را امضاء می کنند، سند را تهیه کرده و نسخه ی اضافه تری را مگر در موارد استثناء تهیه نفرمایید.

12) اصل نسخه ی سند را پس از تمامی تنظیمات و امضاء های انجام شده تهیه کرده و در نزد خود نگه داشته و به خوبی از آن مراقبت نمایید.

13) بیشترین خطاهای ممکن در امضاء سند در هنگام دریافت مزد و یا حقوق پیش می آید. چرا که افراد در این زمان خوشحال بوده و بدون دقت لازم و اگاهی کامل اقدام به امضاء های کورکورانه نموده و امکان سوء استفاده های حقوقی را به راحتی فراهم می کنند.

جعل امضا

با توجه به اینکه چه نوع سندی در حال تنظیم شدن می باشد، دقت افراد نیز باید با توجه به اهمیت تنظیم نیز بیشتر شود. همانطور که در نکته ی 3 تذکر داده شد هیچگاه اقدام به امضا و مهر نمودن سندهای سفید و یا سندهای که امکان اضافه شدن بند یا پاراگراف در آنها وجود دارد ننمایید. چون در صورت بروز مشکل نمی توانید ادعا نمایید که جعل امضا صورت گرفته است.

اداره ی تشخیص جعل امضا که در زیر نظر اداره ی تشخیص هویت پلیس و یا زیر نظر دادسراها فعالیت می کنند، به سبب وجود کارشناسان خطی که دارند، دقیقا تشخیص داده می شود که جعل امضا صورت گرفته و یا امضا متعلق به خود فرد می باشد.

اگر کسی بدون اگاه کردن شما اقدام به تنظیم وکالت نامه و یا سندی نمود و امضای شما را جعل کرد، می توانید با مراجعه به دادسرا و شکایت از فرد جاعل که اقدام به جعل امضا و یا طراحی امضای شما توسط خود نموده، شکایت کرده و با توجه به کارشناسان خطی که در دادسرا فعالیت می کنند جعل امضای شما تایید شده، و با توجه به نوع سند، ارزش سند، جرم وی تعیین شده و مجازات می گردد.

 

رتبه بندی این وبلاگ:
زیبا بنویسیم ( نکات مهم در دستخط )
اصول و قواعد خط و خوشنويسي

Related Posts

 

نظرات 2

مهمان - ابوالفضل روی جمعه, 23 آذر 1397 13:24

سلام ببخشید اگر بخواهیم امضا سفارشی باشه باید چی کار کنیم

سلام ببخشید اگر بخواهیم امضا سفارشی باشه باید چی کار کنیم
مدیریت سایت روی چهارشنبه, 28 آذر 1397 16:17

سلام. از طریق این لینک سفارش بدید
سفارش طراحی امضا با فیلم آموزشی

سلام. از طریق این لینک سفارش بدید [url=http://khatoghalam.com/%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%B6%D8%A7/entry/2015/7-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B4-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%B6%D8%A7-%D8%A8%D8%A7-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C]سفارش طراحی امضا با فیلم آموزشی[/url]
هم اکنون ثبت نام شده? از اینجا وارد شوید
مهمان
شنبه, 16 آذر 1398
اگر شما می خواهید که ثبت نام کنید فیلد نام و نام کاربری را پر کنید.

            

 

درباره ما

با اسکن بار کد زیر به جمع دهها هزار هوادار خط و قلم در کانال تلگرام بپیوندید و از آموزشهای رایگان و آثار خوشنویسی با خودکار استفاده نمائید .